Mirka Grisáková sa v začiatkoch svojej tvorby zapísala v povedomí verejnosti svojimi líškami. Tieto čarovné ryšavé stvorenia boli leitmotívom jej diel a v jej práci sú priznané dodnes. Jednoducho, sú jej obľúbené. Pred štyrmi rokmi sa Mirka prvýkrát stala víťazkou súťaže Čo dokáže mama a neskôr svoje prvenstvo obhájila znova.

Pre Mirku je každá plocha či už dvoj- alebo trojrozmerná výzvou. Jej obrázky oživujú batohy, kabelky, topánky i textil. Aj malý kúsok „nepopísaného“ miesta sa pod jej šikovnými rukami zmení na rozprávkový výjav, na éterickú bytosť, na fascinujúceho tvora alebo na krásny príbeh. Maľuje akrylom, akvarelom i textilnými farbami. Popri malých formátoch jej nie sú cudzie ani tie väčšie. Na tie v súčasnosti maľuje najmä krídla, ktoré na obraz modeluje a potom vyfarbuje.  

Pri pohľade na Mirkine diela máte pocit, že Vás pohlcuje krajina Fantázie a povznášajúcej Ilúzie. A keď ich vnímate „hrajú“ hudbou pokoja i pohody, inokedy dravosti a bojovnosti. Povedané slovami slávneho Pabla Picassa – Umenie zmýva z duší prach každodennosti. A hoci aj niektoré z Mirkiných diel v prvom pláne slúžia na každodenné „užívanie“ sú  plátnom nie každodennosti, plátnom povznášania duše krásou.

Výstava diel M. Grisákovej ZAMILUJ SA DO FARIEB potrvá do 27. apríla. Sprístupnená bude v každý pracovný deň v čase prevádzky Mestskej knižnice v Krompachoch, kde Vám pracovníčky knižnice veľmi radi výstavu sprístupnia.

Nech sa páči, prijmite naše pozvanie na stretnutie s krásnom.