V pondelok 5. decembra 2022 o 16:00 a 18:00 hodine vás všetkých pozývame na Mikulášske predstavenie spišskonovoveského Divadla na predmestí.

Malých aj tých skôr narodených potešia predstavením DANKA a JANKA podľa literárnej predlohy Márie Ďuríčkovej. Vo veselej rozprávke s pesničkami účinkujú profesionálni herci.

Danka a Janka sú sestričky dvojčence a sú celkom rovnaké. Danka je ako Janka a Janka ako Danka. Sú také rovnaké, že keď sa Janka pozrie do zrkadla, nie je si istá, či vidí seba alebo sestru Danku. A keď sa Danka pozrie na Janku, nevie naisto, či vidí sestru alebo seba v zrkadle. Všetečné dvojbodky sa stále škriepia, ale keď treba, vedia ťahať za jeden povraz.

Detskí diváci sa dozvedia o ich stretnutí s medveďom Demeterom, uvidia ako ich vystrašila zlá papierová Gevenducha, prekvapil človiečik z budíka a Danke dokonca narastie sloní chobot.

Rozprávka je plná veselých chytľavých pesničiek, pri ktorých si deti určite zaspievajú a zatancujú.

Spolu s Dankou a Jankou medzi deti zavíta Mikuláš s anjelom a čertom. Deťom rozdá balíčky a pomôže nám v meste rozsvietiť aj vianočnú výzdobu a nebude chýbať i tradičný ohňostroj .

Hodnota balíčka na Mikuláša: 3 EUR

Vstupné na predstavenie: 2 EUR.

Predpredaj vstupeniek na Mestskom úrade v Krompachoch – odd. školstva a kultúry.