Deti sa počas októbra zapojili do charitatívnej akcie. Overili si aj svoje znalosti z cudzieho jazyka. 

Ponožkový október, charitatívna akcia z dielne neziskovej organizácie Podaj ďalej z Prešova oslovila aj školákov a škôlkarov z Maurerovej ulice, ktoré sa stali súčasťou veľkej ponožkovej „zbierky“ naprieč celým Slovenskom.

Ponožky na pomoc núdznym zbierali dobrovoľníci celý mesiac. Cieľom charitatívnej akcie, v ktorej sa podľa údajov neziskovky podarilo do týchto dní vyzbierať vyše 12-tisíc párov ponožiek (a číslo ešte nie je konečné), je zdieľať ponožky pre ľudí bez domova, aby mali aj v zime nohy v teple.  

Pomocnú ruky pridali aj krompašské deti. Školákom a škôlkarom z Maurerovej ulice sa podarilo vyzbierať 94 párov ponožiek, vrátane detských. Jedna krabica ponožiek poputuje do NO z Prešova, druhá nájde adresáta priamo v našom meste. Teplé ponožky budú odovzdané klientom Nocľahárne na Starej Maši. Krabica s ponožkami sa už nachádza na pôde Mestského úradu v Krompachoch, odkiaľ pôjde priamo k adresátom na Starú Mašu.

Ako nám školáci povedali, zapojiť sa do tejto ponožkovej výzvy bolo pre nich radosťou. „Chceli sme zapojiť deti do aktivity, ktorá má zmysel a význam. Deti ju prijali s nadšením a rodičia neváhali kúpiť ponožky pre tých, ktorí ich potrebujú. Je veľmi dôležité, najmä v tejto ťažkej dobe, viac podporovať iných a myslieť na tých, ktorí sú na tom ešte horšie,“ dodali školáci, ktorým patrí veľký obdiv a vďaka.

Ich rovesníci zo ZŠ na Zemanskej ulici rovnako nezaháľali a zapojili sa do vedomostnej aktivity. Žiaci 7. A triedy pod vedením triednej učiteľky Bérešovej získali prvenstvo v precvičovaní slovnej zásoby v okresnom kole súťaže jazykového WocaBee šampionátu.

V treťom ročníku súťaže v učení slovíčok cudzieho jazyka boli ich súpermi študenti všetkých cudzích jazykov od základných škôl až po gymnázia. Súťažilo sa nielen na Slovensku, ale aj v susednej Českej republike. Do súťaže sa zapojilo spolu 60-tisíc žiakov.

V okrese Spišská Nová Ves sa práve školáci zo Zemanskej stali najusilovnejšími žiakmi. V aplikácií získavajú body iba za správne odpovede v precvičovaní slovíčok. Úspech v okresnom kole ich posunul do kola krajského, ktoré prebieha práve v týchto dňoch. Školákom blahoželáme a držíme palce v ďalšom "meraní" vedomostí.