Jedno našlo svoje dočasné miesto i v meste Krompachy. Prišlo k nám zo Sabinova a na námestí pobudne dva týždne. 

Pandémia Covid-19 zasiahla takmer každý kút sveta. Nevyhla sa ani Slovensku, ani nášmu mestu. V prvej línií v boji s pandémiou stáli najmä zdravotníci, ale aj záchranári, hasiči, policajti, vojaci, či zamestnanci obchodných prevádzok. Srdce vďaky je symbolom lásky, života, vďačnosti, spolupatričnosti a podpory ľuďom v prvej línií. Je symbolom nádeje, ako aj poslom dobrých správ.

Červené srdcia vďaky sú umiestnené pred nemocnicami, mobilnými odberovými miestami, obecnými či mestskými úradmi a na rôznych miestach v mestách a obciach. Aj mesto Krompachy sa zapojilo do celosvetovej kampane vďaky a jedno z troch slovenských sŕdc už stojí na krompašskom námestí pri fontáne. Počas dvoch týždňov sa každý večer rozsvieti a svetlom vyšle odkaz vďaky všetkým, ktorí pomáhali chrániť naše zdravie a zachraňovať životy. Srdce zažiari krásnou červenou žiarou a vysiela veľké ĎAKUJEME. Veríme, že prinesie silu a záblesk radosti, vyšle svetielko nádeje aj tým, ktorí prežili aj ťažké a smutné chvíle počas pandémie.

V súčasnosti sa takéto srdcia vďaky nachádzajú v Maďarsku, v Rakúsku, Českej republike, Anglicku, Francúzsku či Mexiku. Za bezplatné zapožičanie ďakujeme spoločnosti BLACHERE Illumination Central Europe. Celosvetové turné červených a  trblietavých sŕdc je prejav vďačnosti v tejto zlej dobe, ale aj potecha našich duší.