Námestie slobody sa zaplnilo deťmi a ich rodičmi, ktorí sa už nevedeli dočkať Mikuláša. Pre malých a veľkých bolo v Dome kultúry pripravené predstavenie s názvom Zabudnutý čert. Vrcholom predstavenia bol príchod hlavnej postavy Mikuláša, na ktorého všetci čakali.

Mrazivý večer na námestí nám vianočnými piesňami a koledami spríjemnili žiaci Základnej umeleckej školy v Krompachoch ako aj šikovné krompašské deti, ktoré Mikulášovi zarecitovali básničky a spoločne so zástupcom primátorky mesta Dáriusom Dubiňákom privolali Mikuláša.

Mikuláša čakala v Krompachoch jedna milá „povinnosť“, a to rozsvietenie vianočného stromčeka a veľkolepej výzdoby v meste. Pri tejto úlohe mu s odpočítavaním pomáhali nielen jeho verní kamaráti anjelik a čert, ale aj deti a tak sa všetci spoločne ocitli v nádhernej vianočnej rozprávke.

Rozsvietenie vianočného stromčeka a výzdoby v meste je pre Krompašanov predzvesťou, že najkrajšie sviatky v roku sú už za dverami.

Duchovný otec Mgr. Jozef Palušák posvätil jagavý stromček a výzdobu, ktorá bude zdobiť naše mesto počas nasledujúcich týždňov.

Záverečnou bodkou za programom bol tradičný mikulášsky ohňostroj.