Súčasťou slávnostného večera bol kultúrny program, ktorí pripravili žiaci a učitelia Základnej umeleckej školy v Krompachoch. Najlepších športovcov verejne ocenila primátorka mesta Iveta Rušinová a zástupca primátorky mesta Dárius Dubiňák.

Ako prvá si ocenenie prevzala Liliana Alicja Guassardo, ktorá sa venuje stolnému tenisu. V auguste tohto roku sa zúčastnila medzinárodného turnaja v Českej republike, kde obsadila 3. miesto. Svoje kvality potvrdila aj na domácich turnajoch ako Východoslovenský pohár vo Vranove nad Topľou a v Humennom a Slovenskom pohári v Topoľčanoch, kde si vybojovala prvé miesta. Liliane v súčasnosti patrí prvá priečka v slovenskom rebríčku v kategórii najmladšie žiačky a v kategórii mladšie žiačky jej patrí jedenásta pozícia.

Úspešný športový rok má za sebou aj Lucia Kopčanová, ktorá reprezentuje mesto Krompachy v športovej streľbe skeet. Lucia získala 1. miesto na Otvorených Majstrovstvách Slovenska v Trnave. Na Majstrovstvách Európy v talianskom Lonate sa umiestnila na 2. a na 11. mieste.

Medzi úspešnými športovkyňami bodovala tento rok aj Slávka Uličná, ktorá sa venuje prekážkovému behu. Medzi jej najlepšie dosiahnuté výsledky v roku 2019 patrí 1. miesto Super v maďarskom meste Nagykanizsa, 2. miesto Sprint v českej Kutnej Hore, 3. miesto Sprint v poľskom Zakopanom a 2. miesto Best vo Valčianskej doline. Slávke sa naskytla príležitosť reprezentovať mesto Krompachy aj na európskej úrovni. Na Majstrovstvách Európy Spartan Race, ktoré sa konali v talianskych Dolimitoch v meste Alleghe dobehla do cieľa ako 7. v kategórii 30 – 34 rokov.

Týmto umiestnením sa kvalifikovala na Majstrovstvá sveta Spartan Race v USA, Notth Lake Tahoe. Ponúknutú možnosť využila a vycestovala reprezentovať SR a Krompachy do USA. Preteky sa konali v olympijskej dedinke Squaw Vally. Preteky dopadli nad jej očakávania a do cieľa dobehla na 2. mieste vo vekovej kategórii 30 – 34.

Ocenenie najlepší športovec mesta Krompachy si odniesla aj Zuzana Holečková, ktorá sa venuje triatlonu a behu. Týmto športom sa venuje od 16 rokov. Roky poctivého tréningu sa podpísali na fantastických výsledkoch, ktoré dosahuje aj v súčasnosti. Zuzana má odbehnutých celkovo 7 maratónov (42 km) v Košiciach, Bratislave, Krakowe, Frankfurte a v Prahe s doposiaľ osobným rekordom 3:16:09.

Neskôr sa jej zapáčil duatlon a triatlon. Z triatlonu najmä tie dlhšie verzie a to Half Ironman a Ironman. Doposiaľ má absolvovaných 10 pol Ironmanov v rakúskych mestách Podersdorf a Polten, v Budapešti, kde urobila osobný rekord 5:35:59, v Poznani, v španielskom meste Salou a tri štarty na jedinom slovenskom pol Ironmane v Batovciach. Dvakrát sa kvalifikovala na The Championship Challenge Half Ironman v Šamoríne.

V roku 2016 získala titul majsterka Slovenska v duatlone a v tomto roku bola bežeckou jednotkou spomedzi žien na bežeckých pretekoch 20 mierových kilometrov okolo Spišského hradu.

Medzi najlepších športových jednotlivcov patrí aj Martin Lonský, ktorý vyniká v atletike. Od marca tohto roku je členom športového klubu TDMK Krompachy a na svojom konte má niekoľko významných umiestnení v juniorských kategóriách ako 1. miesto Švošovská pätnástka, 1. miesto Prešov night run, 1. miesto Šačiansky kros, 3. miesto Krajské majstrovstvá v atletike stredných škôl, 3. miesto Hrabovský cross duatlon a v bežeckej súťaži Lomnická desiatka získal 1. miesto v juniorskej kategórii a v celkovom poradí sa umiestnil na 2. pozícii.

Medzi jeho ďalšie úspechy patrí aj 1. miesto v 7 míľovom behu sebaprekonávania, 3. miesto Beh o Slovenský opál, 1. miesto v Ľubotickej desiatke a 3. miesto v pretekoch Prešov Half Marathon.

Mimoriadne úspechy žal na súťažiach v duatlone, triatlone a akvatlone aj Ladislav Baluch, majster Slovenska v akvatlone v roku 2019. Po sčítaní bodov z piatich najlepšie dosiahnutých výsledkov mu v celkovom umiestnení v Slovenskom pohári patrí 1. miesto v akvatlone v kategórii V1, 2. miesto v duatlone v kategórii V1 a 3. miesto v triatlone v kategórii 45 – 49 rokov.

Zakladajúci člen krompašského klubu TDM Ondrej Želasko sa aj v súčasnosti aktívne venuje triatlonu. V tomto roku sa mu podarilo získať 4. miesto v súťaži Oravaman a 3. miesto v Žilinskom triatlone.

Poslednými ocenenými boli mažoretky Cheeky Girls. Dievčatá získali ocenenie za najlepší športový kolektív, pretože v tomto roku bodovali nielen na kvalifikačných Majstrovstvách Slovenska v mažoretkovom športe v Bratislave, ale aj na Majstrovstvách Európy v Záhrebe a dokonca aj na Medzinárodnej súťaži Grand Prix v Petrohrade, kde v jednotlivých kategóriách získali tri zlaté, štyri strieborné a jednu bronzovú medailu. 

Mesto Krompachy plánuje zorganizovať toto podujatie každoročne, nakoľko je v meste veľa talentovaných športovcov, ktorí dosahujú mimoriadne úspechy a reprezentujú mesto v najlepšom duchu.

 

 

 

 

 

 

Foto: Š. Jendrek