Jednou z tradičných akcií je aj nočný pochod na trase Krompachy – Prešov, ktorého sa aj tento rok zúčastnilo niekoľko desiatok odvážnych turistov.  Tí museli absolvovať 50 km dlhú trať v noci z 30. apríla na 1. mája. Trať pravidelne vedie z Krompách do Margecian, ďalej cez Ľubovec, Kvašnú vodu až do Prešova.

Májové oslavy v Krompachoch odštartovali sprievodom domácich folklórnych skupín. „Povinnosť“ stavania mája aj tento rok pripadla skúseným chlapom z folklórneho súboru Krompašan a dievčatá zdobili pestrofarebnými stužkami korunu stromu, ktorá symbolizuje krásu a vitalitu žien – nositeliek života. Pravú ľudovú atmosféru podčiarkli nielen folkloristi z Krompašanu, ale aj ich mladší kolegovia z detskej folklórnej skupiny Krompašanček.

Neodmysliteľnou súčasťou jarných osláv v Krompachoch je aj odomykanie fontán, ktoré súvisí so symbolickým odklínaním krompašských prameňov, a tak pani primátorka spoločne s deťmi z detského folklórneho súboru Krompašanček odomkli fontány v meste.

Dobrá nálada sa mestom niesla aj počas nasledujúceho sviatočného dňa. Pekné slnečné počasie dotváralo príjemnú atmosféru počas prvomájového posedenia pri hudbe v Piller kaštieli, kde sa o dobrú náladu postarala hudobná skupina SilverMusic.