Slávnostné udeľovanie ocenení sa konalo 7. marca 2019 v Kultúrnom dome v Smižanoch. Za prítomnosti Ivana Čierneho, zástupcu predsedu Slovenského olympijského a športového výboru, predsedu Olympijského klubu SPIŠ Viliama Mjartana a ďalších pozvaných hostí boli najúspešnejším športovcom a športovým kolektívom odovzdané prestížne regionálne ocenenia v kategóriách najúspešnejší jednotlivec, najúspešnejší kolektív, Cena Embraco Slovakia s.r.o. – Talent roka, Cena fair play, najúspešnejší tréner a úspešných športovcov z regiónu mohli nominovať aj mestá a obce. Veľký obdiv si zaslúžia aj telesne postihnutí športovci, ktorí v minulom roku dosahovali výnimočné výsledky a preto aj týmto športovcom boli odovzdané ocenenia.

Krompašania bodovali aj tento rok

Titul „Najúspešnejší športovec regiónu“ si odniesla Krompašanka Lucia Kopčanová, ktorá má na konte niekoľko streleckých úspechov a do povedomia verejnosti sa v minulom roku zapísala ako majsterka Európy v športovej streľbe v skeete. Lucia sa kvôli povinnostiam nemohla zúčastniť verejného ocenenia a tak cenu prevzala jej mamka pani Daniela Kopčanová.

V regióne vyrastá mnoho mladých športových talentov. Dôkazom je aj deväťročná Liliana Alicja Guassardo,  ktorá pôsobí v rámci mestského športového klubu v stolnotenisovom oddiele a so svojimi vynikajúcimi výsledkami bola zaradená do SR rebríčka mládeže, kde jej v súčasnosti patrí 13. miesto. Liliane tak právom patrí ocenenie „Talent roka“, ktoré jej odovzdal zástupca firmy Embraco.
Počas uplynulého víkendu sa zúčastnila súťaže Východoslovenský pohár mládeže v Humennom, kde získala 1. miesto a získanú trofej venovala Mestu Krompachy. Pre nás všetkých je toto mimoriadne gesto veľkou poctou, za čo jej veľmi pekne ďakujeme.

Mesto Krompachy v rámci podujatia verejne ocenilo domácich športovcov, ktorí v minulom roku dosiahli vynikajúce výsledky.
Medzi ocenenými športovcami bola Slávka Uličná, ktorá v súčasnosti pôsobí v Sparťanskej tréningovej skupine Krompachy. V minulom roku obsadila popredné miesta v sérii pretekov, konaných na Donovaloch, v Koutach (ČR) a v maďarských mestách Várgesztes a Miskolc.
Špičku medzi regionálnymi športovcami aj tento rok potvrdili mažoretky Cheeky Girls. Mažoretky pod vedením Lenky Šoldrovej v minulom roku triumfovali na svetovom pohári v Chorvátsku, kde získali jednu zlatú medailu, štyri strieborné a dve bronzové medaily.
Medzi ocenenými boli aj horskí cyklisti, pôsobiaci v mestskom športovom klube Krompachy pod vedením Dominika Legáta. Pravidelne sa zúčastňujú súťaží Slovenského pohára v downhille, kde  dosahujú mimoriadne úspechy. 

Sme hrdí na všetkých našich športovcov, ktorí reprezentujú Krompachy nielen doma na Slovensku, ale aj v zahraničí. Vážime si tvrdú prácu domácich športovcov, ktorí už niekoľko rokov dokazujú, že práve šport má popredné miesto v ich životoch, o čom svedčia výsledky súťaží doma i v zahraničí.